Slavnost masek

 

V pátek 22.května 2009 vypukne v ulicích Brna od 19h pravý karnevalový rej. Brněnské divadelní scény se spojily ve společný projekt, který odstartuje průvodem masek. Jednotlivá divadla budou se svými alegorickými vozy směřovat na Náměstí svobody, kde ve 20h proběhne slavnostní vyhlášení nejzdařilejšího divadelního průvodu.
Okostýmovaný průvod Divadla Reduta vpluje pod názvem „Mozartś Family“ do brněnských ulic v bryčce a připomeneme velikána evropské kultury W. A. Mozarta, který v Redutě jako jedenáctiletý koncertoval. Paruky, korzety, škrabošky, třpytky, voňavý pudr… to vše se bude vznášet ve vzduchu. Autory kostýmů jsou přední módní návrháři Pavel Jevula a Petr Kalouda.

Hlavní hvězdou průvodu Reduty se stane herec Marián Labuda, ale můžete se těšit také na oblíbené herce Mahenovy činohry, jako je Monika Maláčová, Petr Bláha nebo Petr Panzenberger. Průvod poctí svou účastí také Miss Brno a finalistka České Miss 2009 Beáta Bocková, zástupkyně uměleckého šéfa a dramaturgyně Reduty Dora Viceníková a řada dalších.

Předcházející Následující